PIĘKNO
Dermatologia Estetyczna Warszawa Liść 1
Wszystkie zabiegi

Dermatologia estetyczna


Usta (Zmień)

Uwypuklenie i powiększenie czerwieni ust - Kwas hialuronowy (m. in. Juvederm, Restylane, Succeev)

Co się dzieje z czerwienią ust
Równolegle ze starzeniem skóry wokół ust oraz zanikaniem i spłaszczaniem konturu ust postępuje proces utraty objętości czerwieni wargowej. Tracimy objętość, intensywność koloru, nawilżenie i napięcie czerwieni ust. Grubość warg zmniejsza się, dając efekt „znikania” ust. Pojawiają się nawet zmarszczki na ich powierzchni. Bez makijażu stają się mniej widoczne. Jest to idealny moment, by przywrócić im młodzieńczy wygląd.


Co to jest kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Wytwarzany jest w skórze przez fibroblasty, które stanowią główną populację komórek budujących naszą skórę. Kwas hialuronowy znajduje się w skórze w przestrzeni międzykomórkowej, gdzie stanowi idealne środowisko do życia wszystkich komórek skóry. Jego rola polega również na stymulacji produkcji włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz na ochronie wszystkich elementów skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne, czyli potrafi wiązać bardzo duże ilości wody, stanowiąc idealny środek nawilżający. W procesie starzenia tracimy jednak młodzieńczy rezerwuar kwasu hialuronowego. Przez to słabiej funkcjonują same fibroblasty, wytwarzając coraz mniej włókien kolagenowych. Nasilający się proces utraty kwasu hialuronowego w skórze doprowadza do jej scieńczenia, zwiotczenia i poddawania się sile grawitacji. Podając w iniekcji naturalny kwas hialuronowy możemy zatrzymać i odwrócić ten proces, przywracając skórze młodzieńcze właściwości.


Preparaty zawierające kwas hialuronowy
Obecnie w Polsce jest dostępnych bardzo wiele preparatów do iniekcji kwasu hialuronowego. Można wybierać spośród wielu marek: Restylane, Juvederm, Succeev, Stylage, Teosyal, ... Również w ofercie każdej marki wybierać można spośród wielu rodzajów i konsystencji kwasu hialuronowego, np. Restylane Vital o lekkiej konsystencji i Restylane Perlane o bogatej konsystencji. Preparaty zawierające naturalny kwas hialuronowy nieusieciowany (nieutrwalony) służą głównie do mezoterapii skóry, zapewniając przede wszystkim szybki efekt nawilżenia i rewitalizacji (np. Juvederm Hydrate). Niektóre preparaty zawierające kwas hialuronowy nieusieciowany zawierają dodatkowo glicerynę, glicerol lub mannitol, co dodatkowo zwiększa właściwości nawilżające i trwałość produktu. Preparaty służące do wypełnień i uwypuklania pewnych rejonów twarzy muszą zawierać kwas hialuronowy w formie usieciowanej (utrwalonej) wewnętrznymi wiązaniami międzycząsteczkowymi. Gwarantuje to odpowiednią formę i trwałość produktu. Preparaty mogą się różnić stopniem usieciowania cząsteczek kwasu hialuronowego i jego stężeniem. Produkty o mniejszym stężeniu, a tym samym delikatnej konsystencji służą wypełnianiu drobnych zmarszczek, produkty o dużym stężeniu, a tym samym bardziej gęstej konsystencji – zwiększaniu objętości obszarów zapadniętej skóry.
W gabinecie Ekoderm używane są preparaty najlepszych światowych marek: Restylane, Juvederm i Succeev. Do powiększenia czerwieni ust wybieramy indywidualnie dla pacjenta spośród Restylane Vital, Restylane Perlane, Restylane Lip Refresh, Restylane Lip Volume, Juvederm Ultra Smile, Juvederm Ultra 3, Succeev Two, Teosyal Kiss oraz Regenyal Lips.


Na czym polega zabieg
Zabieg polega na wstrzykiwaniu w czerwień ust odpowiedniego preparatu kwasu hialuronowego. Podaje się go zazwyczaj przy użyciu igły, pozostawiając małe depozyty preparatu. Albo za pomocą cieniutkiej kaniuli z jednego wkłucia przy każdym kąciku ust, rozprowadzając preparat równomiernie w górnej i dolnej wardze. Na końcu wykonywany jest masaż skóry w celu równomiernego ułożenia preparatu.


Czy zabieg wymaga znieczulenia
Zawsze przed zabiegiem znieczulamy skórę, smarując ją na 30-40 minut kremem znieczulającym Emla. Dodatkowo miejsca wprowadzenia kaniuli możemy znieczulić zastrzykiem ze środkiem znieczulającym stosowanym w znieczuleniach stomatologicznych. Pacjent powinien poinformować lekarza o ewentualnej alergii na znieczulenie stomatologiczne lub krem Emla.


Komu jest zalecany – wskazania do zabiegu
Zabieg zalecany jest każdej kobiecie, u której w procesie starzenia czerwień wargowa uległa spłaszczeniu, zanikowi i zwiotczeniu. Po raz pierwszy zwykle dzieje się tak po 45 roku życia. Można ten zabieg wykonać również młodszym kobietom, gdy ich naturalne usta są nieproporcjonalnie wąskie.


Rezultaty zabiegu
Po zabiegu usta stają się większe, czerwień ust jest uwypuklona, ujędrniona, bez zmarszczek. Widać wyraźnie poprawę nawilżenia i kolorytu ust. Poprawia się również jędrność i nawilżenie skóry wokół ust.

Cennik

 • PLN
 • 1200
  Juvederm Ultra 3 (ampułkostrzykawka 0,55 ml)
 • 1200
  Juvederm Ultra Smile (ampułkostrzykawka 0,5ml)
 • 1300
  Restylane Lip Volume (ampułkostrzykawka 1 ml)
 • 1400
  Restylane Perlane (ampułkostrzykawka 1 ml)
 • 1000
  Restylane Vital (ampułkostrzykawka 1 ml)
Dermatologia Estetyczna Warszawa Zdjęcie Dermatologia Estetyczna Warszawa Lisć

Wszystkie zabiegi

Ekoderm to m.in.